Červenec 2017

"Kdybych tak mohl změnit svůj život"

21. července 2017 v 21:26 | Alexandra
Je to složitá otázka a přitom by se mohlo zdát, že je na ní jednoduché odpovědět. Ale není. Je to sakra těžké. Tak moc. protože když bych něco na svém životě změnila, třeba by se nestalo něco jiného, co mě ale v budoucnu udělalo šťastnou. Je to velice začarovaný kruh. Berme to ale tak, co by bylo, když bych si svůj život mohla nadiktovat. Prostě bych před narozením stála ve své dospělácké podobě někde před soudem a diktovala drobounké paní s brýlemi u stolu, která by ťukala do stroje, co chci. Jaký život si představuji a do puntíku chci.

Když bych totiž mohla změnit svůj život, udělala bych spoustu věcí jinak. Jelikož, nýbrž a protože mám za sebou spoustu zkušeností, které mě poučily. Mnohem víc bych si vážila zdraví a stavěla bych ho na první místo. Vždy jsem si myslela, že zdraví beru vážně a že přece vím, že je to to nejdůležitější. Ale nebylo tomu tak. Říkali to ostatní a tak jsem to říkala taky. Znáte to. Na narozky, svátky nebo třeba i Vánoce to všichni říkají. ,,hlavně hodně zdraví!" Ale co je hodně zdraví? To že má člověk sem tam rýmu je v pohodě. Ale to, že nás obklopují lidé s vážnýma nemocema, to že i já sama jsem si musela projít operací, kterou dělali mému vlastnímu dítěti, to je prostě život. Krutej. Ale jedno vám povím, zdraví opravdu není zadarmo a není to nic, co bychom mohli ovlinit a tak vážit si ho by u mě bylo na prvním místě. A nebylo by to tak, že bych to jen říkala, já bych tomu opravdu věřila! Zdraví je chatrné a máme jen jedno a to ještě né vždy ve svých rukou.

Dále bych ve svém životě změnila můj celkový postoj k lidem. Určitě bych neměla spousty a spousty kamarádů v období základky či střední školy, ale vybírala bych si jen ty opravdové. A víte jak se poznají? Jakmile je vám nejhůř, jsou tu vždy pro vás a to i o půlnoci, když se s vámi rozejde partner, nebo když vás někde auto nechá stát. případně když vám dítě spadně z postele, teče mu krev a vy máte strach, aby to nebylo něco vážného. Ti praví přátele za svoje přátelství a za to co pro vás dělají nic neočekávají. Né, že byste je měli vysávat a jen od nich brát. Je potřeba i dávat. Ale není to podmíněné. Nic co pro sebe děláte, neděláte proto, že za to něco očekáváte. Děláte to proto, že se máte rádi a že si sebe vážíte.

I když jsem ve svém životě byla vždy, co se týče vztahů hodně hrdá, tak bych byla ještě víc. Nenechala bych si jen ta od někoho ,,s...át" na hlavu jen proto, že ho miluju. Protože ten, kdo má potřebu být na vás hnusný, vám za to nestojí. A to nejde jen o hnusné nadávky při partnerské hádce. Tady jde o víc. o to, že vás podvádí, že se nezdravě zafixuje ke své matce a vy jste až ta druhá.

Řeknu vám, že bych více studovala. Né vysoké školy, kurzy atd...Studovala bych to, co mě skutečně baví a né to, co mi kdo řekne, že bych měla umět. Nechtěla bych se učit věci jen proto, abych je někde odříkala jako básničku. Chtěla bych se učit jazyky, jet s rodinou do Itálie a umět si objednat capuccino italsky a ani při tom nemrknout. Učila bych se věci, co mi dávají smysl. I když to někomu smysl nedává, já bych chtěla vědět víc o medúzách, delfínech a celkově podmořském světě. Šetřit si více peněz a pořídit si jednou mořské akvárium a né do nekonečna chovat v 2+1 bytě 20 morčat a mít z toho akorát nervy. jelikož prodej morčat není žádná legrace. lidi umí být zlý a závistiví. O tom ale jindy.

Změnila bych například i své poprvé. Určitě není dobré s někým spát natruc vlastním rodičům, kteří nechtějí, abyste o to přišli. I když už vám je 17....Na některé věci se vyplatí si počkat a udělat si je hezký, protože jsou jednou za život...

Je toho spousty, co by člověk mohl, chtěl nebo měl změnit ve svém životě....Ty základní a njedůležitější jsem vypsala. Každý to máme jinak a každý bysme změnili něco jiného. Nejdůležitější na tom všem ale je, že už to změnit nejde a tak je potřeba se poučit a příště tp udělat líp. Vždyť zítra je zase nový den a změna je možná pokud doopravdy chceme.

"Tohle není můj hlas"

17. července 2017 v 18:33
Tohle není můj hlas! A to do slova! Já přece nikdy neříkám, že děti nesmí běhat s jídlem po celém domě. Nepřijde mi divné ani zvláštní, že maminky kojí na veřejnosti 3-leté děti a starší. Nejsem zastáncem fyzických trestů a nevyhrožuji jimi. Ne, to nejsem já, doopravdy. A i přesto často slýchávám věty typu:,,Mamince by se nelíbilo, že jí tady všude drobíš". ,,Maminka by byla smutná, že jsi jí to rozbil." ,,Takhle velcí kluci už nebumbají maminky mlíčko." No tak sakra kdo to teda říká! Řeknu vám to! :) Všudypřítomné babičky a dědečkové. myslí to dobře, to ano! Chápu je, nějak si to zažili a teď se to snaží hlava nehlava prosazovat. No ale mluvit za mě? To je snad pod úroveň každého znás, když nás ten někdo nahoře obdařil každého svými ústy.

A tak vám radím nedejte se. Nenechte druhé mluvit za vás a vychovávat vaše děti. Člověk může mít své vlastní hranice, ty mé jsou křičení a plácání přes zadek. A přes ty nikdo, kdo je s mým dítětem nesmí jít.