"Když se nikdo nedívá"

15. května 2017 v 21:37 | Alexandra
Téma týdne mě přivádí k zajímavé myšlence. Jedná se o sousedy, respektive sousedské vztahy. Ono je vlastně asi jedno, jestli jde o panelákové byty, řadové domky či samostatně stojící domy. Ať chcete nebo ne, všude máte nějaké sousedy. A kde jinde jste tak na očích, jako právě na balkóně panelákového komplexu nebo na své vlastní zahradě?

Na světě jsou různí lidé. Jsou lidé, kteří vyhledávají společnost a rádi se druží. Opakem jsou lidé, kteří mají rádi ,,svůj teplý smrádek" když to tak řeknu a společnost dalších lidí příliř nevyhledávají. Já osobně miluju soukromí a to především na své zahradě. Ta zahrada je moje, proto jsem si ji koupila. Ráda na ní trávím čas se svým mužem, synem, ale i celou rodinou, která nás jezdí navštívit. Co mi ale vadí, jsou šmíráci. Když si kupujete barák, ani vám to nedojde, nastěhujete se, pár let v domě žijete a nakonec zjistíte, že vaše zahrada vám nezajišťuje dostatek soukromí a že jste se nastěhovali právě vedle šmíráka, pro kterého je očividně váš život zajímavější, než ten jeho. My měli ,,štěstí" a jsme obklopeni samými důchodci, kteří s úctou k nim nemají nic lepšího na práci, než nás sledovat, případně nás nahánět u plotu. Jednou jsem narazila na zajímavý článěk týkající se soukromí na zahradě. Velmi mě na něm pobouřila věta: ,, Neměli bychom si své zahrady nechat obehnat neprůhlednými ploty, mohlo by to ukazovat na naše špatné mezilidské vztahy".

Upřímně je mi totiž nejlépe na naší zahradě právě tehdy, když se nikdo nedívá. Potřebuji soukromí a klid, pro relaxaci, pro řádění se synem. Potřebuji ořezávat vzrostlé túje a čistit bazén ve chvílích, kdy nejsem pod drobnohledem, když se nikdo nekouká. A když už se ty lidi koukají, ať si raději své komentáře nechávají pro sebe. Co mě totiž spolehlivě dokáže otrávit život je sousedka za záclonou sledující každý můj krok. Při nejbližší příležitosti si u plotu odchytává mého rok a půl starého syna, který k ní absoltuně nechce. Nějaká stará paní ho v tomto věku opravdu nezajímá a má lepší věci na práci, než jí dělat cvičenou opičku. Absolutně mi nevadí sousedy slušně pozdravit, prohodit pát zdvořilostních vět, nebo jim něco půjčit či pomoc. Co ale výsostně nesnesu je nerespektování soukromí a jakmile má někdo barák obehnaný neprůhledným plotem, tak ho chápu. Jeho zahrada, jeho pravidla! Sama mám v plánu svou zahradu co nejvíce chránit před soukromím, jelikož tak, jak je to teď je to už neúnosné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Handmademo Handmademo | Web | 15. května 2017 v 22:14 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasim!! My mame oobrouvitanskou zahradu. Stravili jsme na ni detstvi, za plotem byl jen vyslapany chodnicek, a vyhled na louku, kde si par lidi zaslo se psem jinak nic. Klid. Uzasny. Hrali jsme si na cokoliv a s cimkoliv. Citili jsme se tam jako v takovym nasem "odlisnem" svete.
Ted za plotem, kde byl jen vyslapany chodnik, louka a nic stoji asi 4 rodinne domy. Porad je nekdo venku a sleduje nas. Kolikrat je mi blby i tam povesit pradlo, aby se na me pitome nekoukali...
Uplne vzpominam na detstvi a rikam si, jak to bylo uzasny kdyz jsme meli to SOUKROMI !!

2 D D | Web | 16. května 2017 v 3:33 | Reagovat

Tak takové sousedy bych opravdu nechtěl a nejspíš bychom byli velmi rychle na nože. Stačilo mi mít v paneláku za souseda policajta, který se díky tomu cítil jako někdo víc a potřeboval si to dokazovat na ostatních, když jim chodil v sobotu ve čtyři odpoledne bouchat ve jménu zákona na dveře, protože mají moc nahlas puštěnou televizi. Teď naštěstí bydlíme v rodinném domku a většina sousedů jsou cizinci, takže mimo pozdravení se ani moc bavit nechtějí.

3 Svatá celebrita Svatá celebrita | E-mail | Web | 16. května 2017 v 9:27 | Reagovat

Podívejme se do minulosti, pořád se pracovní doba zkracuje, protože se vše; automatizuje, optimalizuje, digitalizuje, globalizuje, kontejnerizuje, robotizuje, atd. proč bychom nemohli dělat týdně místo 40 hodin jenom 10 hodin, pokud se zavede v EU jenom úkolová mzda, a zakáže se časová mzda, tak zvládneme za 10 hodin to, co jsme dříve dělali 40 hodin, podívejme se na načítání stránek, některá stránka se načítá dlouho, a jiná se načte rychle, je to jenom o optimalizaci.
Lidi nejsou ekonomičtí galejníci, aby museli zde jenom pracovat na sobeckou lakomou elitu, která si zde žije v ekonomickém ráji. Proč bychom nemohli mít místo jednoho starého prezidenta 12 mladých prezidentů (věk od 25 let, do 45 let), tolik profesorů zde chce dělat prezidenta a pokud budeme volit na pět let 12 prezidentů co jsou profesory na vysoké škole, tak bude zde s prezidenty i spokojenost, prezidenti budou sedět u kulatého stolu, a zde se na všem pomocí hlasování dohodnou, prezidenti dostanou statisticky průměrný plat v naší republice (27 000 Kč hrubého) aby poznali, jak se lidem žije za průměrný plat.
Pokud někdo z prezidentů onemocní, tak to nijak neovlivní chod státu, jsou věci na kterých se nesmí šetřit, mnoho lidí dneska nemá jisté zaměstnání, a zkrácení týdenní pracovní doby ze 40 hodin týdně na 10 hodin týdně vytvoří v EU obrovské množství pracovních míst, a zaměstnáme tak bez problémů v EU i lidi co věří v Islám nebo na Hinduismus, na pomocné práce ve stavebnictví a na úklidové práce, za minimální mzdy, a nebudeme je muset ekonomicky nijak už podporovat, kdo poctivě v EU nepracuje, ať v EU taky nic už nejí.

4 Eliss Eliss | Web | 16. května 2017 v 9:40 | Reagovat

Naprosto tento názor sdílím a chápu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama