"Hranice normálnosti"

14. května 2017 v 7:48 | Alexandra
Kde vlastně leží ona pomyslná hranice normálnosti? Kde bychom ji všichni mohli najít? Ať se na to snažím přijít jakkoliv usilovně, tak vám na rovinu musím říct, že nevím. Nikdy jsem si totiž nepřišla takzvaně "normální". Upřímně mám totiž mnohdy pocit, že mi připadají normální věci, které ostatním připadají krajně nenormální.

Dá se to krásně popsat na několika příkladech. Několik dnů u nás přespával můj bratr. Zatím co mně přišlo normální jít si lehnout po vytuhnutí dítěte kolem jedenácté hodiny, on se domů vrátil ve tři ráno z pařby, pustil si film a po jeho shlédnutí jel do práce. Co je v tomto případě normální? Kde je ta hranice? Je normální ponocovat a nejít spát, nebo jít spát ještě před půlnocí? Ano, odborníci a vědci na to mají svá měřítka, své tabulky, co je a není normální. Mně se to ale vůbec nelíbí. Poslední dobou už mě to totiž přestává bavit. Nikdo nemá právo soudit to, co děláme. Pro každého je hranice normálnosti někde jinde.

Existují i velmi vtipné hranice normálnosti. A to například v jídle. Můj manžel miluje olomoucké tvarůžky s chlebem namazaným máslem a zapíjí je mlékem. Pro mě naprosto nepředstavitelná kombinace. Za to já dokážu sníst knedlo vepřo zelo a zajíst to zmrzlinou. Každý máme jiné chutě, jiné zvyky a návyky a jen proto to přece neznamená, že by to, co má rád ten druhý nebylo "normální". Podle mě je normální vše, čím nikterak neubližujee druhým. Nehledě na to, co je zrovna vepsáno v pomyslných tabulkách! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Svatá celebrita Svatá celebrita | E-mail | Web | 14. května 2017 v 7:56 | Reagovat

*-* NEKRÁST, NELHAT, ASKETISMUS, NENÁSILÍ, SKROMNOST, POKORA, MOUDROST, PRACOVITOST, ČISTOTA, OTEVŘENOST

Koho chléb jíme, tomu i otrocky sloužíme

Vše co lze prodat, to se zde prodává, žijeme v tržní konzumní kultuře, ve které prodáváme tělo a duši tomu kdo má zde peníze, jsme otroci dluhů a smluv. Lež je sladká a pravda je hořká, lidová moudrost je zrcadlem, do kterého se ubožáci neradi dívají, protože v tomto zrcadle spatří to, že jsou otroci toužení po; výhodách, jistotách, moci, popularitě, bohatství, autoritě, kariéře, lásce, atd. z toužení se stalo pekelné soužení a následkem je konzumace slivovice a cigaret. Nesmíš spáchat sebevraždu, protože jsi majetkem toho kdo si tě koupil, pokud spácháš sebevraždu tak ten kdo tě vlastní přijde o svoje vlastnictví, díky kterému se má on velmi dobře.

Otroctví nezaniklo, jenom se přizpůsobilo nové digitální době, tak jako se zde chřipka neustále přizpůsobuje, a tak na chřipku umírá neustále mnoho lidí. Z utrácení za luxus poznáváme pravé otrokáře, pravý otrokář má zde sekretářku a služebního řidiče o tom to je, máte v demokratických volbách možnost si zvolit nové otrokáře, pokud by volby mohli eliminovat konzumní otroctví, tak by otrokáři volby logicky zakázali! Proč si mě žádná celebrita nechce přidat na Facebooku do přátel, a nabízejí se mě k přátelství jenom samí ubožáci s nulovou hodnotou, o tom to je, že ten kdo se dobře před ubožáky utajil v daňovém ráji, ten si zde i dobře žije.

2 Eliss Eliss | Web | 14. května 2017 v 13:06 | Reagovat

Já si myslím, že každý máme svou normálnost nastavenou jinak :-) Rozhodně ale nejsou normální vražd a násilí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama