"Život v bublině"

27. dubna 2017 v 22:11
Jsem pyšná na to, že žiji takzvaný "život v bublině". V té mé bublině se cítím v bezpečí a šťastná. Jakmile vyjdu mimo ni, není mi příliš dobře. Jakmile se někdo cizí dostane do mé bubliny, mám úplně ty samé pocity. Co tam sakra dělá? Já do své bubliny totiž nepouštím jen tak někoho! A i přesto se do ní spoustu lidí snaží dostat. Proč vlastně? Jak jednoduchý by byl život, když by si každý hleděl té své bubliny a nesnažil se x-krát dostat do té vaší. A to i přesto, že jeho snahy neúspěšně odrážíte.

Řekla bych, že je život příliš krátký na to ho trávit s lidmi, se kterými nám z nějakého důvodu není dobře. Já osobně nejsem typem člověka, který by si pěstoval kamarády proto, aby mohl využívat jejich pomoci. Mám svou rodinu, své nejbližší a na ostatní lidi kolem jsem již zanevřela. Né úplně, ale do své bubliny si je zkrátka nepouštím. Každý jsme časem zjistili, že jsme někde jinde. Dříve či později jsem se stala pouhou vrbou či obětí, která slepě plnila úkoly a pomáhala, ale akorát mě to vysávalo a nic z toho. Člověk nemůže jen dávat, člověk musí občas i dostávat. Jinak vyhasne, jako čerstvě politý ohěň.

Občas je tedy dobré se zamyslet, jestli není v našich životech potřeba udělat čistku. Probrat přátele na facebooku, telefonní kontakty a další seznamy, kde máme své přátele a známé. Já časem přišla na to, že spolehnout se mohu nejvíce na svoji rodinu. Na svého manžela, na svoji mámu a další. Všem bych například přála tak obětavého bráchu, jako mám já. I kdybych měla miliony přátel, ani jeden z nich by mi ho nevynahradil. On je rodina, on je má krev a on by i o půlnoci vstal a přijel by mě tahat z pangejtu. Málokdo má to štěstí, jako já.

Nevím jak vy, ale já už se občas cítím přehlcena všema těma pozvánkama někam, na něco. Mám ráda svůj život ve své malé bublince s mými nejbližšími a i tak je nemám čas vídat tak často, jak bych chtěla. Den nemá 48 hodin a my si pečlivě musíme vybírat, komu ten svůj čas věnujeme. A v mém případě i koho do své životní bubliny pustíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vicolla vicolla | 28. dubna 2017 v 15:54 | Reagovat

Taky se cítím ve své bublině šťastná

2 Alexandr Alexandr | E-mail | 28. dubna 2017 v 23:01 | Reagovat

Tak to je super, ze je nas vic. :) Dekuji za reakci. ;)[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama