Proč to prostě řeší?

29. března 2017 v 15:47 | Alexandr
Někdy mám pocit, jako by každý kolem mě jen neustále něco řešil. Řeší se vztahy, řeší se práce, řeší se zdraví, řeší se rodina atd, atd...Je toho nespočet. Někdy už mi jde z toho hlava kolem. A někdy už mám zkrátka pocit, že už další řešení nesnesu, že mi při nejmenším exploduje mozek. Jako už by ten svět bez řešení dále nemohl existovat. Jakmile by se přestalo řešit, tak bychom vymřeli.

Upřímně nedám dopustit na chvíle, kdy je mé dítě v pohodě a já se můžu v klidu najíst. Je vypnutá televize, nehraje muzika, malej si spokojeně vrní v koutku u hraček a já jím. Vnímám ten krajíc chleba, máslo na něm a šunku a usrkávám k tomu heřmánkový čaj. Přemýšlím, jak je na tom světě hezky a jak dobrá ta večeře je. Prostě idylka. Opakem toho je, když nás přijede navštívit rodina. Sedím, mám na talíři večeři a ani přesně nevím, co jím a kolik toho jím. Vedle mě sedí moje maminka, která má ještě vše na talíři, řeši, komu všemu by měla zavolat, jelikož má telefon plný nepřijatých hovorů. Do toho vyřizuje esemesky, kouká na facebook a řeší, jestli všem večeře chutná. Já se snažím odpovídat, sledovat u toho televizní noviny, hlídat dítě, které roztěkaně běhá od jednoho k druhému a jsem absolutně mimo svou kůži, prostě nesvá.

I v dnešní hektické době je pro mě zkrátka důležité si najít čas se v klidu najíst. Najít si čas na ticho a klid bez techniky. Vychutnávat si své dítě, vychutnávat si jídlo či společnou konverzaci. Příliš mnoho vjemů je už na mě zkrátka moc. Nepotřebuju být servaný člověk, co pořád něco řeší. Je mi ukradené, co dělají sousedi, neřeším, kdo se s kým vyspal a co kdo kdy dělal. Na to mi můj život přijde až moc krátký. Někdy méně řešení znamená více volného času na takové ty obyčejné věci, na které věčně nemáme čas. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama