"Nejdůležitější orgán"

18. února 2017 v 19:26
Když se zamyslím nad tím, jaký orgán je pro mě v životě vlastně nejdůležitější, tak mě okamžitě napadají hned dva. Jedním z nich je mozek a jedním srdce. Když bychom braly orgány jako zdroje života, tak bych se samozřejmě rozhodovala jinak, ale já to beru z pohledu života jako takového. Toho života, který žijeme a ve kterém se musíme dennodenně rozhodovat. Já nevím jak vy, ale já jako rozená váha mám s rozhodováním problém. A když se do toho ještě přidá mozek a srdce, se svými nápady, tak jsem úplně v koncích.

Abych totiž řekla pravdu, moje srdce a můj mozek mi každý radí pokaždé něco jiného. Například v lásce. Mozek si postaví hlavu a řekne mi, ať se na toho prevíta vykašlu, že mě bude podvádět pořád do kola. Srdce mi naopak radí, ať s ním zůstanu, že z toho přece může být láska na celý život a že už to určitě nikdy neudělá. Vždyť přece chybama se člověk učí? Nebo ne? No samozřejmě, že to ten kluk udělal znovu a né jen jednou. A já blbá poslechla srdce a odpustila mu. No ale upřímně? Příště to udělám zase a zase a vždy poslechnu srdce. V každé každičké situaci u mě vítězí. Asi už to jinak neumím a jsem úplně marná a nenapravitelná optimistka, ale já srdci věřím a beru ho jako důležitější. A i když se považuji za celkem chytrého člověka, co si nenechá kadit na hlavu a který má schopnost logického uvažování, tak ty srdeční záležitosti mi jsou i přes to vše nějak bližší. A tak když přede mnou stojí veliké rozhodnutí, tak na mozek nekoukám. Rozhodnu se srdcem a jen čekám, jestli si tu pusu zase natluču a nebo jestli vše bude sluncem zalité. Jak to máte vy? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. února 2017 v 20:35 | Reagovat

Láska je svině...

2 Alien Alien | Web | 19. února 2017 v 12:29 | Reagovat

Je těžké, odmítnout své srdce a začít se řídit mozkem. Ale ještě těžší je, řídit se celý život podle srdce, protože tě ten kluk bude neustále zraňovat. Neustále budeš cítit tu bolest, kterou bys pocítila pouze jednou na začátku, pokud by ses řídila mozkem a pak už by se to jenom zlepšovalo.

Věřím, že jednou sebereš veškerou sílu a odvahu a dokážeš svému srdci vzdorovat. Protože pak budeš mnohem šťastnější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama