Listopad 2016

,,Tabu"

18. listopadu 2016 v 22:35
V dnešní společnosti je ještě stále dost tabu. Divím se tomu, jelikož v 21. století bych čekala, že jich již tolik nebude. Vemte si takový sex. Znám spoustu rodin, ve kterých téma sex nemá své místo. Neříkám, že je potřeba ho zařadit do konverzace při nedělním obědě s babičkou, ALE! Proč ho do konverzace nezařazovat vůbec? Proč své děti neučit, že nahota je přirozená, že masturbace je důležitá a příjemná a že sex není nic špatného? Proč by se naše děti měly stydět za to, že mají sexuální potřeby? Vždyť kdo jiný jim jde příkladem než my sami! Vždyť se není za co stydět. Měli bychom sebrat veškerou svou odvahu a bavit se o tomto tabu otevřeně.

Dalším tabu, se kterým se často setkávám je, že si lidé nejsou schopni říci, že se mají rádi. Je to smutné. Mnohdy cítíme, že někoho máme rádi, ale nejsme schopni mu to říct. Je to taková škoda! Protože nevím jak vy, ale mě samotnou to vždy neskutečně potěší, když mi někdo řekne, nebo případně napíše, že mě má rád! A není na světě i tak toho zla dost? Tak proč občas neudělat někomu radost a neříct mu: ,,Mám Tě rád!". Pojďmě spolu zbořit další tabu! Ať to stojí za to! Vždyť šířit radost je mnohdy tak jednoduché!

Poslední a neméně důležité tabu, které zmíním je upřímnost. Proč k sobě lidé vlastně nejsou upřímní? Proč si lžou, nebo si neříkají vše a myslí si, že se to neprovalí? Však nejsme úplně blbý, abychom na to nakonec nepřišli. Všichni jsme lidé a jsme si stejně rovni a nechápu, proč pořád máme potřebu lhát a být neupřímní. Neříkám, že jde vždy za všech okolností říkát pravdu, ale svým nejbližším ať už v rodině či kamarádům bychom měli umět říkat pravdu. Vždyť upřímnost je nade vše! Tak z ní nedělejme další zbytečné tabu!

Ty víš kdo....

12. listopadu 2016 v 17:03
Víš to...Víš to i přesto, že bys to radši nevěděl. Ty víš kdo ti kdy ublížil. Je to těžké a nejraději bys na to zapomněl, ale nejde to. To jak tě ve škole šikanovali, to jak tě nikdo na střední neměl rád. Také to, jak se ti stal ten trapas v tramvaji a všichni se ti smáli. První nevěra, kterou jsi musel řešit. Vše si to pamatuješ.

Není občas lehké odpustit těm, kdo nás zradili, kdo nám ublížili. Obzvláště pak těm, kterým jsme věřili. Nejtěžší je odpustit těm, kdo nás vychovali, těm, kterým říkáme naše rodina. Jednoho dne ale dospějeme k závěru, že je přeci jen lepší jim odpustit. Ať těm v rodině nebo těm ostatním. Nedokážeme zapomenout, ale odpustit určitě. Však nenávidět druhé znamená škodit svému vlastnímu zdraví.

A tak i přesto, že ty víš kdo, já vím kdo a i ti ostatní, také ví kdo, život jde dál a my s ním a je lepší si ho nekazit vzpomínkama na to ošklivé a zlé co nás kdy potkalo.