,,Zamknuté dveře"

1. března 2016 v 12:21
Je hodně věcí, situací, vztahů, příběhů, co se před námi schovávají za zavřenými dveřmi. Víte říkám si tak, že mnohé z nich by za nimi i měly zůstat. Neměli bychom se o nich dozvědět a neměli bychom se snažit je chápat. Dle mého názoru totiž nikdy nemůžeme vědět, co přesně se za těmi zavřenými dveřmi děje a kdo jsou ti lidé, kteří je zavřeli.

Existuje krásné rčení, které nám říká, že bychom neměli soudit druhé, dokud si nevyzkoušíme chodit v jejich botách. Podle mě je velmi pravdivé. Bohužel se jím ale mnoho lidí neřídí. Jak můžeme soudit vztahy druhých? Jejich životy nebo situace, ve kterých se nacházejí? Vždyť absolutně nemůžeme tušit, co za tím vším vězí. Vše se to děje tam, tam u nich doma za zavřenými dveřmi, za které nikdo z nás nevidí. Ano, vždy si můžeme vyslechnout obě dvě strany, mezi kterými ke sporu dochází, ale je to patent na to je soudit? Vždyť absolutně nemůžeme vědět vše! Kdo ví, kdo si co jak zbarvil k obrazu svému!

Za mě tedy můžu říct, NE! Nemůžeme vědět, co se tam dělo. Dokud by nám ti lidé ty dveře neotevřeli a my tam nebyli přímo s nimi. Je strašně snadné soudit druhé a radit jim, když nevíme, jak vše ve skutečnosti bylo. A nejspíš se to už nikdy nedozvíme, kort u situací, které se již staly.

Mnohdy si říkám, že je lepší nevědět. Kolikrát už lidem ublížilo, když se nakonec dozvěděli, co se za zavřenými dveřmi údajně dělo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cyber-princess cyber-princess | Web | 1. března 2016 v 12:42 | Reagovat

nemůžu než jen siuhlasit! radši se do ničeho nehrabat :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama