Nikdy....

2. července 2015 v 10:27 | Alexandr
Celý život si říkám, co bych nikdy neudělal....Například mám pocit, že bych nikdy neskočil z velké výšky s padákem. Zkrátka a jednoduše mám strach z výšek. Ano, mrzí mě, že se nikdy nepřekonám, ale co s tím mám dělat? Bohužel o tuto životní zkušenost budu asi navždy ochuzen. A to se říká, že bez strachu člověk ani pořádně nežije.

Myslím si také, že nikdy nevyhraji v žádné pořádně soutěži. Nevyhraji miliony ani nějakou z lepších cen v tombole. Nevadí. Jsem zatím zdravý, mám báječnou rodinu, co víc si přát? Peníze jistě ne. Zavádí mě to k myšlence, zda by vlastně vůbec byl člověk šťastný, když by měl peníze? Mohl by si koupit vše, po čem by kdy toužil, splatit předčasně hypotéku, darovat peníze na charitu či útulek a v neposlední řadě potěšit své blízké a cestovat, kde by se mu jen líbilo. Když by vyhrál dost, nemusel už by do konce života pracovat. Mohl by být takový člověk šťastný? Zůstal by stále sám sebou? Myslím si, že ne. Celý život by se mu obrátil na ruby. Ano, vyhrát nějaký ten melounek by bylo příjemné, ale obrovskou kopu peněz? Nevím. A nejspíš to nikdy nezjistím.

Nikdy mě také váže k těm lidem, které mám již tam nahoře. Nyní mám pocit, že je již nikdy neuvidím. Alespoň né v současném životě a né naživo. Již nikdy nebudou sedět vedle mě, popíjet čaj a klábosit. Bohužel. Toto je jedno z mých nejsmutnějších nikdy.

Nikdy také nebudu moci vzít zpět vše ošklivé, co jsem kdy komu řekl a nebudu již nikdy moci napravit všechny své chyby, které jsem ve svém zatím krátkém životě udělal. Není to zas až tak smutné. Chybami se člověk učí a život jde dál, když by se mi ty chyby nestaly, byl bych tím, kým jsem ted? Určitě ne.

A mé poslední nikdy patří vděčnosti. Nikdy nepřestanu děkovat ,,bohu" nebo tomu něčemu tam nahoře za to, že jsem zdravý, že mám báječnou rodinu a že na světě ještě nevymřeli hodní lidé. Děkuji. Nikdy nepřestanu být vděčný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 takze-asi-tak takze-asi-tak | E-mail | Web | 2. července 2015 v 11:15 | Reagovat

Tak, ted si utikej vsadit, protože osud je blbecc a zasáhne , kdyz to nejméně cekas...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama