Vyber si

27. ledna 2015 v 15:11 | Alexandra

Vyber si je možnost, která mi mnohdy v životě nebyla nabídnuta a je to veliká škoda. Jde například o mé budoucí vzdělání. Když jsem byla na základní škole, všichni v rodině veděli, že jsem chytrá a půjdu na gymnázium. Bavily mě všechny předměty a tak jsem šla. Gymnázium mi mnoho dalo. nebyla jsem na klasickém šprtacím gymplu, ale na soukromém gymnáziu, kde nic nebylo zadarmo. U všech předmětů člověk musel dokázat, že je logicky chápe a nemá je ,,našprtané". Přes to vše mi ale celou dobu vrtalo hlavou, proč jsem s našima nemohla výběr školy více probrat. Ano, jsem chytrá, ale co když bych chtěla být kosmetička? No a co, že si myslí, že mám na víc, důležité přeci je, aby mě to bavilo, no ne? Zkrátka a dobře jsem neměla na výbět, naši mi předurčili gympl.

Ta samá situace nastala s vysokou školou. Dopadlo to tak, že jsem zkusila jednu, dokončila jsem první ročník a odešla, zkrátka mě ta škola nebavila, šla jsem na další, opět jsem po roce skončila, jelikož mě nebavila. Naši byli vyloženě zoufalí, že tak chytrá a šikovná holka, co jí jde učení samo skončí někde s gymplem, tedy prakticky s ničím. Podle nich gympl= základní škola. není nijak zaměřený, člověk neumí nic pořádně. Ani nevíte, jak šeredně se nakonec pletli. A možná, že když by mi dali tenkrát na výběr, dopadlo by vše úplně jinak a já bych se dnes pyšnila VŠ titulem.

Víte, nakonec jsem totiž začala pracovat. A musím říct, že jsem konečně našla sama sebe. V nynější práci jsem přes dva roky. Našla jsem si ji tři měsíce poté, co jsem ukončila studium. Vydělávám nyní větší peníze, než moje maminka s VŠ titulem na vedoucí pozici. K tomu všemu dělám práci, co mě baví. Neskončila jsem jako většina mých spolužaček s nesmyslným titulem, se kterým je nikam nechtějí vzít. Ty si poté museli najít místo v nějakém obchoďáku u pokladny.


Nakonec jsem tedy měla šanci si vybrat a to v době, kdy mi bylo dost na to, abych se osamostatnila a postavila se na vlastní nohy a jsem moc ráda, že to takto dopadlo! A navíc jsem jedním z nejlepších pracovníků u nás v týmu. Nejeden nadřízený mi vysekl pochvalu, že nečekal, že holka se střední bude tak chyrá a šikovná.


Jakmile je člověk chytrý a šikovný, věřte mi, že se neztratí, ani se středoškolským či základním vzděláním! Znám lidi, co se základním vzděláním vlastní velikánské a úspěšné firmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 15:28 | Reagovat

nádherně napsané :)

2 Alexandr Alexandr | 28. ledna 2015 v 12:03 | Reagovat

[1]: Děkuju moc! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama