Asociální páry

11. ledna 2015 v 16:09 | Alexandra
Jak bych tak začala. Znám spoustu párů, které jsou vyloženě naprogramované k tomu trávit dovolené, volný čas atd se svými kamarádi, nikoliv sami dva se sebou. Jedná se o velmi drahé dovolené, oslavy Nového roku, Vánoce, narozeniny, svátky nebo třeba návštěvy kina. Já tyto páry chápu. Respektuji to, že je přesně toto to, co chtějí, po čem touží. Jsem osoba s velikou dávkou empatie. Mám však problém s jednou věcí a to s tou, že většinou právě tyto páry nechápou ty páry, které takto sociální nejsou. Ověřilo se mi to léty praxe.

Mým největším hororem je draze zaplacená dovolená, strávená s dalšími dvěma páry někde na Maledivách. Důvodů je více. Už jenom ty dohady, kde kdo bude sedět v letadle, čím dojedeme k hotelu, jestli budem mít all inclusive, nebo na obědy budeme chodit do nějakého města. Co budeme dělat který den. Jednoduše řečeno, jeden je spíše na památky, další na potápění, další na opalování atd. Je těžké se kolikrát sesynchronizovat s partnerem, natož potom s bandou dalších lidí. Nemluvě o tom, že člověk nemá skoro žádné soukromí. S ostatními chodítě třikrát denně jíst, chodíte s nimi na pláž. Ano, jsou páry, kterým nevadí se před sebou muckat, osahávat se a dělat bůh ví co. Já mezi ně nepatřím. Partnera ráda políbím na veřejnosti, ale určitě se s ním necicmám před našimi sedícími kamarády, které tímto dostávám do trapné pozice.

Myslím si, že jsem tolerantní člověk, ale také jsem člověk asociální. Jsem na to svým způsobem pyšná. Stačí mi pouze a jedině můj partner. Je to můj nejlepší kamarád, je to ten jediný člověk na světě, který mě nikdy nezklamal. Kamarádů jsem měla spoustu, ale nikdy žádné přátelství nebylo opravdové. Ano, nyní mám dva páry, se kterými se ráda se svým mužem stýkám. Jeden pár tvoří můj kolega z práce s mojí bývalou kolegyní a další můj bratr se svou snoubenkou. To jsou jediné dva páry, se kterými dokážeme strávit příjemný večer u večeře, či povánoční posezení. Tím ale můj výčet činností končí. Nedovedu si představit s nimi jet na dovolenou. Zkrátka jsem na tyto akce moc asociální a můj muž také.

My dva si zkrátka vystačíme sami se sebou a vyhovuje nám to. Rádi spolu chodíme do kina, hrajeme videohry, kinect, paříme na počítači, uklízíme, koukáme na filmy, chodíme na procházky s našimi psy, děláme toho spolu hodně a baví nás to. Zároveň máme hodně svých koníčků. Jedno je však jisté, stačíme si tak jak jsme, DVA. Nepotřebujeme ke štěstí další bandu lidí.

Stejně tak jako já neodsuzuji lidi, kteří rádi jezdí na dovolené v párech nebo podnikají cokoliv dalšího, stejně tak dooufám, že jednou tyto páry pochopí, že existují páry, které to tak nemají a nikdy mít nebudou. Ostatně, kde je určeno, co je vlastně správně? Sami si přece určujeme, co je a neni a pro nás je to toto! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama