Je důležitá dobrá káva?!

15. listopadu 2014 v 19:01
Na toto téma narážím každý den svého života. Hodně lidí pije kávu a hodně lidí ji nepije. Ti co ji pijou se dělí na ty, kteří pijou instantní, tureckou, espresso či latté a takhle bych mohl pokračovat dál, druhů je zkrátka spousta. Stejně tak, jako je hodně druhů kávy, je také hodně druhů přípravy. Každý si může vybrat tu svoji nejoblíbenější.

To, co mě na celé věci kolem kávy zaráží je to, že lidé, kteří ochutnají kávu v kavárně jsou pak schopní přijít domů, udělat si kávu instantní a nevyprsknout ji hned do umyvadla. Místo toho ji vypijou a ještě se tváří, jako že jim chutná. Přitom mezí instantní kávou a kávou namletou ze zrn je veliký rozdíl. Ano, káva namletá a upravená je nejen dražší, ale její příprava je také časově náročnější, nejedná se o pouhé zmáčknutí knoflíku u rychlovarné konvice. Samozřejmě ale záleží na druhu přípravy, kterých je mnoho a jistě se najdou i rychlejší. Cena kvalitní kávy však zůstává stále vyšší. Další věc je, že né každá drahá káva je kvalitní, na to také nesmíme zapomínat. Abych se ale dostal k jádru věci. Někteří lidé jsou přesvědčení, že krabicové víno je břečka a raději zaplatí za láhev vína 150,- Kč, než-li 30,- Kč za krabicák. Po tomto vínu je nebolí hlava a ještě si pochutnají. Jakmile se ale jedná o kávu, jsou schopni si koupit instantní břečku za 150,- Kč a mít z ní xxx šálků kávy, či tureckou kávu za 50,- Kč na níž ušetří ještě více. Podle mě se ale tato káva absolutně nedá srovnávat s jakoukoliv kávou v lepších kavárnách. Jakmile někomu řeknu, že za 250 g kávy dám průměrně 250,- Kč, koukají se na mě lidé opravdu divně. Nechápu je. Stejně tak, jako bych si nekoupil nikdy krabicák, i když samozřejmě nikdy neříkám nikdy, nekoupil bych si nikdy levnou náhražku kávy. Raději budu mít jeden šálek lahodné kávy měsíčně, než-li něco, co nevidělo kávu ani z dálky.

Samozřejmě si pijme každý co chceme. Když mi někdo doma nabídne instantní kávu, samozřejmě neodmítnu a vypiji ji, dobrovolně bych ji ovšem domů nikdy nekoupil. Jediné o co mi jde je, že by se nám milovníkům kvalitní kávy lidé nemuseli tak divit, že za ni tolik utrácíme. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama