Září 2014

Závist

10. září 2014 v 19:57 | Alexandr
Je to slovo jako každé jiné. Až na to, že ve většině z nás vyvolává nepříjemné pocity. Je to něco, co popisujeme spíše negativně, než kladně. Alespoň ve většině případů. Lidé si v dnešní době v hodně případech závidí vše. Kdo se s tím nesetkal, asi těžko pochopí. Maximálně tak s velkou dávkou empatie. Závistiví lidé jsou zkrátka posedlí. Posedlí vším, co nemají a chtěli by mít. Ale nejedná se jen o věci. Jde tu i o vztahy o city zkrátka o vše, co vás jen napadne.

Horší jak závist věcí mi přijde závist vztahů a citů. Lidé co jiným závidí milující a semknuté rodiny. Lidé, co závidí druhým partnery, manželi, manželky či děti. Pokládám si otázku proč? Co to lidem dává? Je závist určitým způsobem naplnění z chybějících citů? Nevím, přijde mi to nepravděpodobné. Musí to být velmi unavující a frustrující. Nedokáži si představit v takovém životě žít. V životě plném zlosti a závisti.

Tito lidé si vůbec neuvědomují, jaké to je vedle nich žít. Pokud se jedná o někoho z rodiny, můžete styky s ním omezit. Když se ale jedná například o kolegu či kolegyni z práce, je to průšvih. S tímto člověkem musíte vycházet minimálně 8 hodin denně, 5 dní v týdnu. Kort když vám závidí úplně vše. Životní styl, partnera, věci, které máte a on si je v životě nebude moci dovolit, jelikož jeho uvažování a styl života je úplně jiný. Je to unavující a vy si tím musíte procházet každý, každičky den.

Nezbývá nám, než to házet za hlavu a závistivce vůbec neřešit. Nejlepší jsou ti, co se snaží vypadat jako pravý opak. Vše vám chválí a obdivují a za vašimi zády vše kritizují. Lituji je. Upřímně je lituji a doufám, že jednou najdou to, co hledají. Bohužel mám ale pocit, že cestou závisti k tomu nikdy nedojdou....