Srpen 2014

Bez mobilu ani ránu

30. srpna 2014 v 17:11 | Alexandr
V naší rodině se rozmohl takzvaný trend bez mobilu ani ránu. Nepamatuji si, kdy přesně to začalo, ale pohltilo to úplně všechny, kromě rodiny mé manželky.

Takzvaný trend bez mobilu ani ránu je pro jedny z nás velmi omezující a protivná záležitost a pro druhé z nás velmi efektivní náplň našeho času. Co se týče mě, patřím k těm prvním. Vyloženě mě unavuje nedělat nic jiného, než myslet na to, abych nezmeškal nějaký hovor. Situace se má tak, že jakmile zmeškám hovor, byť třeba o dvě minuty, je zle. Jelikož jakmile zkusím dotyčnému zavolat zpět, má hlasovku a mluví již s někým jiným a když už se mu po deseti minutách dovolám, řekne mi, že na mě nyní nemá čas a že mám počkat do večera, že se mi ozve. Je to velmi zapeklité, jelikož člověk má během dne naplánovaný nějaký program a když se jedná například o práci na zahradě, je to problém. Mobil by zkrátka měl být podle některých něco jako vaše osobní dávka kyslíku, bez které byste si neměli dovolit jít prakticky ani na záchod. Je to zkrátka věc, kteoru vám nikdo neodpáře.

Ono nejtěžší je někomu vysvětlit, že máte něco jinak. Zkrátka velká většina lidí mobil nosí neustále u sebe a nedají bez něj ani ránu a možná proto je pro ně tak nepochopitelné, že vy to tak nemáte. Je to opravdu bezva věc jít po 4 hodinách práce s kolegy na oběd a nevidět z nich nic jiného než vlasy, jelikož všichni okamžitě zaboří hlavy k mobilům. Jako by skutečný svět ani neexistoval. Od počítače k mobilu, od mobilu k počítači. Mobil beru jako velmi důležité zařízení, které je nezbytně nutné zlo. Psát dopisem někomu, že má dnes přijít na kávu je velmi nepraktické a daná osoba by se nestačila dostavit. Brát ale mobil jako životně důležitou věc, kterou když okmažitě nezvednu, tak se asi zboří celý svět opravdu nehodlám. Je to pořád jen věc. A upřímně, je to velmi stresující, být pořád ve střehu a myslet na to, že to musím za každou cenu vzít.

Snad mě tak lidé kolem mě a především moje rodina začnou brát, jelikož já už se nejspíš nezměním. Mobil=stres do svého života pouštět nehodlám.